Artykuły:
Nów Księżyca
Nów Księżyca

Nów Księżyca w znaku Ryb-zanurz się w świat marzeń..

Czytaj dalej
Karma życiowa
Karma życiowa

Rachunek dobrych i złych uczynków

Czytaj dalej
Magia a religia, a może tak..?
Magia a religia, a może tak..?

Czy istnieje magia, która łączy w sobie dwa elementy lub religie? Jasne, w tym artykule opowiem o tym.

Czytaj dalej
Kategorie:

Andrzejki

Andrzejki
W Polsce istnieje wiele pięknych tradycji i obchodów, które wpisują się w kalendarz.
Jednymi z najbardziej rozpoznawalnych i uroczych są Katarzynki i Andrzejki.
Obie te daty są obchodzone w listopadzie ,którego to jesienna aura i dłuższe wieczory stanowią doskonałą okazję do spotkania się w gronie przyjaciół i zaglądnięcia przy pomocy wróżb w przyszłość.
Katarzynki obchodzone są 25 listopada,to świąteczny zwyczaj obchodzony przez kawalerów i młodych mężczyzn-odpowiednik andrzejek.W tym czasie mężczyźni uczestniczą w wróżbach matrymonialnych .
Popularne i z tradycjami wróżby dla mężczyzn to 
💚Imiona na karteczkach.
Pod poduszkę wkładano karteczki z imionami dziewcząt.Po przebudzeniu pierwsza wyciągniętą kartka była z imieniem wybranki.
💚 Gałązka wiśni lub czereśni
W dniu Św .Katarzyny mężczyźni zrywali gałązkę wiśni lub czereśni i wstawiali do wody.Jeżeli zakwitła do Bożego Narodzenia,to oznaczało,że jej właściciel w ciągu roku się ożeni.
💚 Wróżenie z kubków.
Polegało na losowaniu ukrytych pod nimi przedmiotów symbolizujących np.ożenek ( obrączka),bogactwo( moneta),dobra pracę (zboże),bieda ( pusty kubek).

Zaledwie kilka dni po Katarzynkach,29 listopada przypadają Andrzejki.Ta noc 29/30 jest znana z wróżb i prorokowań,a przewidywanie przyszłości jest głównym celem tego święta.
🔮🪄Najbardziej popularne wróżby andrzejkowe to:
🩷 Wróżenie z wosku
Wosk rozpuszcza się i przelewa przez dziurkę od klucza,a kształt jaki przyjmie po ochłodzeniu ma wskazywać na przyszłe wydarzenia.
🩷Obierki z jabłek.
Uczestnicy tej wróżby obierają jabłko,tak by skórka była jak najdłuższa,następnie rzuca się ja za plecy przez lewe ramię.Litera w jaką ułoży się skórka będzie pierwszą litera imienia narzuconego.
🩷Buty
W tej wróżbie należy ustawiać buty ( po jednym od pary najlepiej, aby to był but lewy)od ściany do progu jeden za drugim,Ta,której but pierwszy dotrze do progu ma, jako pierwsza wyjść za mąż.
🩷Losowanie przedmiotów.
Losowanie przedmiotowy (może też być wykonywana w kubkach) o symbolicznym znaczeniu i tak np.listek oznacza staropanieństwo, obrączka -szybki ślub,a różaniec stan zakonny.

Katarzynki i Andrzejki to dwie daty ,które łączą Nas w radosnym świętowaniu i wróżeniu.

W ten magiczny czas Zapraszamy do korzystania z naszych podpowiedzi  na portalu EZOMAGIA.🔮🪄🧙‍♀️


Autorka: Dagmara M. Sykut *Nie gwarantujemy 100% skuteczności.