Artykuły:
Pełnia Księżyca w znaku Barana
Pełnia Księżyca w znaku Barana

Pełnia Księżyca w znaku Barana.

Czytaj dalej
Co mówią nasze dłonie?
Co mówią nasze dłonie?

Pokaż mi swoją dłoń ,a powiem Ci kim jesteś…

Czytaj dalej
Horoskop na wrzesień 2023
Horoskop na wrzesień 2023

Horoskop na wrzesień dla wibracji numerologicznych

Czytaj dalej
Kategorie:

Zaćmienie księżyca

Zaćmienie księżyca
Zaćmienie księżyca 8 listopada doświadczymy siły “ emocjonalnej wody “ podczas zaćmienia księżyca , które będzie dokładnie o 12.01 dla miasta Warszawa.

Zaćmienie księżyca powstaje w momencie gdy , ziemia znajduje się między słońcem a księżycem będącym w pełni ,  i  księżyc wejdzie na stożek cienia ziemi . Zaćmienia mogą być całkowite lub częściowe a nawet obrączkowe ,

Zaćmienia księżyca z reguły bywają bardzo emocjonalnymi momentami, choćby nawet na samą wodną , emocjonalną naturę samego księżyca, której w żaden sposób nie można zmierzyć , sprowadzić do twardej logiki , sprecyzować , ponieważ w tym momencie nasze emocje, bardzo często wymykają się spod kontroli, zwłaszcza u osób które, posiadają dużo nieharmonijnych aspektów księżyca, w swoim horoskopie . Tym osobom jest szczególnie trudno zapanować nad sobą, nad swoimi słowami, reakcjami , a w tym szczególnym momencie , powinniśmy się postarać mimo wszystko, choć to bardzo trudne kontrolować swoje reakcje, bo często mamy tendencje do działań histerycznych i nad wyrost. 

Bardzo ładnie charakter zaćmienia zobrazuje nam ,ruch który powstał po śmierci  George’a Floyda. Zamieszki , rozruby, gromadzenie się osób mimo szczytu covidowego , oskarżenia o rasizm ,  wybijano okna, podpalano sklepy ,i to prawie na całym świecie .  


Choć każde wydarzenie lunarne jest szczególne , to nadchodzące jest bardzo ciekawe ze względu na obecność , kolejnych “ wielkich graczy “ kosmosu”, bo elektryzujący  Uran znajdzie się w niecałego stopnia od księżyca , a niecałych 3 stopni od węzła północnego ( głowa smoka), gdzie po drugiej stronie , w koniunkcji z węzłem południowym ( ogon smoka) znajduje się planeta Merkury , natomiast blisko osi Ascendent stoi na straży Pluton w pełni sił , gotów do stosowania przymusu , jeśli ktoś ośmieli się z nim nie zgodzić , a większość  lunarnego przedstawienia ,będzie odbywać się w znakach ziemskich.  


Ogólnie podczas tego zaćmienia będziemy mieć problem z doprecyzowaniem co jest prowokacją a co prawdą, wiele rzeczy będziemy odbierać jako zaczepkę , i będziemy mieć problem z realną i rzetelną oceną sytuacji . Wiele rzeczy będzie nam się wydawać , i na to należy bardzo uważać.
Sama natura Urana jest nie tyle elektryzująca , co wyzwoleńcza ,i nieokiełznana . Urana hasłem jest “ za wolność waszą i naszą , albo śmierć “ , co fizycznie oznacza brak pokory , zwłaszcza w stosunku do autorytetów  , co dodatkowo będzie podsycać emocjonalność księżyca,i będzie napędzać do działań zdecydowanie na wyrost i nieprzemyślanych.  I w to miejsce wejdzie Pluton, pan przymusu , który jeszcze dodatkowo przy użyciu techniki dwadasams, wchodzi w ścisła koniunkcję z księżycem , a pluton nie pozwoli żeby nasze słowa , czyny , uszły nam płazem, i odbyło się wszystko bez konsekwencji. Dla jednych konsekwencją może być mandat za złe parkowanie , dla innych rozmowa dyscyplinująca w pracy , a jeszcze dla innych kontakt , ze służbami mundurowymi . I nawet gdybyśmy my sami postanowili kogoś raportować , to warto przyjrzeć się tak naprawdę dlaczego i czym się kierujemy , i ewentualnie czy wtedy uwaga służb mundurowych nie będzie potem skierowana na nas z różnych powodów , choćby nawet takich że to one mogą uznać nas samych za niezbyt zrównoważonych. 


W tym trudnym czasie , zwłaszcza jeśli mamy dużo nieharmonijnych aspektów księżycowych ,w naszym horoskopie , lub jeśli zbliżające się zaćmienie , w jakikolwiek sposób aspektuje nasz horoskop urodzeniowy lub progresywny , warto wycofać się z sytuacji które mogą nas nakręcić w negatywny sposób, warto zastanowić się nad naszą komunikacją , i na wszelkie sposoby starać się uspokajać myśli i emocje , ponieważ nie mamy jasnego i klarownego wglądu ma wiele sytuacji , a spory rozwiązujemy potem, żeby brakiem logiki napytać sobie biedy.
 Przełóżmy tez wszystkie drobne zabiegi jeśli mamy taką możliwość , ponieważ wszystkie rany , skaleczenia , będą się goić zdecydowanie dłużej. W tym czasie warto wszystkie kwestie sporne, jeśli jest to możliwe przesunąć na potem, a ten szczególny czas ,poświęcić na relaks. Autorka: Magda Astrologia9 *Nie gwarantujemy 100% skuteczności.